Od 2011 roku 1 marca w Polsce obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasza społeczność szkolna, choć mała i zdziesiątkowana przez wirusy, również oddaje cześć Bohaterom, którzy za przywiązanie do tradycji niepodległościowych zapłacili najwyższą cenę.

Inka, Łupaszka, Zapora, Żelazny, Uskok, Pług, Witold... to tylko nieliczni spośród przeszło 20 tysięcy skazanych na śmierć, zamordowanych w więzieniach, prześladowanych i torturowanych. To o nich i dla nich w piątek 28 lutego ze szkolnego radiowęzła rozlegały się piosenki i choć każdy z nas ma różne gusta muzyczne, liczyła się tylko treść.

W holu szkoły przygotowana jest ciekawa wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym, prezentująca biogramy tych, najbardziej znanych. Dzieci ze świetlicy się przez cały tydzień w oparciu o lekturę Małgorzaty Strękowskiej -Zaremby poznawały postać Rotmistrza Witolda Pileckiego. W klasach 4-6 odbyły się lekcje multimedialne poświęcone zagadnieniu, a na swoją kolej czekają również warsztaty dla uczniów klas 4-6, podczas których uczniowie będą pracować nad "odtajnieniem" akt Bohaterów przed społecznością szkolną.

Nasi uczniowie, Jakub Katarzyński oraz Marcel Maziarek, reprezentując godnie Samorząd Uczniowski wzięli udział w Biegu Tropem Wilczym, czym dali świadectwo swojego patriotyzmu i szacunku do historii. Oczywiście cieszy nas również to, że drzemie w nich taka siła i energia, że nie tylko bieg ukończyli, ale również znaleźli się w pierwszej dwudziestce.