Od 8 marca zostanie uruchomiona elektroniczna rekrutacja do publicznych przedszkoli i szkół podstawowych. To obowiązkowy system zapisów dziecka do I klasy szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego w szkole.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu oraz Grono Pedagogiczne
serdecznie zaprasza Rodziców z Dziećmi
na
Dzień Otwarty który odbędzie się 03.03.2019 r. (niedziela)
w godzinach od 10:30-13:30.

25 stycznia uczennice naszej szkoły brały udział w Konkursie Piosenki Świątecznej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Jarosławiu im. św. Królowej Jadwigi w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, rozpoczęła realizace mobilności kadry edukacji szkolnej.

12.10.2018 nasza szkoła uczestniczyła w już XVII edycji konkursu im. J. Hordyńskiego, poety wywodzącego się z Jarosławia, która odbyła się w CKiP w Jarosławiu (sala lustrzana). Uczennica kl. 3 c Edyta Pędzińska godnie reprezentowała szkołę w kategorii szkół gimnazjalnych.

Konkurs „Wawrzynek” od wielu lat cieszy się wielką popularnością. Obejmował on recytację jednego utworu, tematem i nastrojem nawiązującym do jesieni. Nasza szkoła co roku uczestniczy  w prezentacjach. Poziom konkursu był wyrównany, ponieważ recytatorzy solidnie przygotowali się do występów.

9.10.2018 r. o godzinie 13.00 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się czynnie w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 13 uczniów z klasy piątej i 15 uczniów klas starszych (kl.8 i kl.3 gimnazjum) zmierzyło się z Dyktandem Niepodległościowym organizowanym w sześciu województwach.

Mnożenie przez rymowanie

W piątek, 7 września po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Tym razem czytaliśmy „Przedwiośnie” S. Żeromskiego.